Jaa facebookissaJaa twitterissäJaa linkedinissä

Kisa-aikataulu 9.-18.3.2018

Perjantai 9.3.
Avajaiset klo.13:00

Lauantai 10.3.
Alppihiihto, syöksy klo.2:30-5:30 (Santeri Kiiveri)
Ampumahiihto, N6km kelkka klo.3:00-4:10 (Sini Pyy) ja M7,5km pysty klo.4:45-7:40 (Juha Härkönen)
Pyörätuolicurling, Slovakia – Suomi klo.12:35-15:00

Sunnuntai 11.3.
Alppihiihto, Super-G klo.2:30-6:00 (Santeri Kiiveri)
Pyörätuolicurling, NPA* – Suomi klo.7:35-10:00 ja Iso-Britannia – Suomi klo.12:35-15:00
*neutraalit paralympiaurheilijat

Maanantai 12.3.
Lumilautailu, SBX klo.3:30-10:00 (Matti Suur-Hamari ja Matti Sairanen)
Maastohiihto, M20km vapaa (pysty) klo.3:00-6:30 (Inkki Inola + Vili Sormunen ja Rudolf Klemetti + Jaakko Kallunki)
Pyörätuolicurling, Suomi – Kiina klo.2:35-5:00 ja Suomi – USA klo.7:35-10:00

Tiistai 13.3.
Alppihiihto, alppiyhdistetty klo.2:30-6:00 (SG) & klo.8.00-10:00 (Santeri Kiiveri)
Ampumahiihto, M12km pysty klo.5:30-8:25 (Juha Härkönen)
Pyörätuolicurling, Suomi – Korea klo.2:35-5:00 ja Suomi – Sveitsi klo.7:35-10:00

Keskiviikko 14.3.
Alppihiihto, suurpujottelu klo.2:30-5:30 & klo.7:00-8:30 (Santeri Kiiveri)
Maastohiihto, sprintit (M&N) klo.3:00-4:25 karsinta ja klo.5:00-7:30 semifinaalit & finaalit (Ilkka Tuomisto, Inkki Inola + Vili Sormunen, Sini Pyy ja Rudolf Klemetti + Jaakko Kallunki)
Pyörätuolicurling, Suomi – Ruotsi klo.2:35-5:00 ja Norja – Suomi klo.12:35-15:00

Torstai 15.3.
Pyörätuolicurling, Kanada – Suomi klo.7:35-10:00 ja Saksa – Suomi klo.12:35-15:00

Perjantai 16.3.
Lumilautailu, banked slalom klo.3:30-9:55 (Matti Suur-Hamari ja Matti Sairanen)
Ampumahiihto, N12,5km kelkka klo.3:00-4:30 (Sini Pyy) ja M15km  pysty klo.5:00-9:00 (Juha Härkönen)
Pyörätuolicurling, tie-break klo.2:35-5:00 ja semifinaalit klo.8:35 (TBA)

Lauantai 17.3.
Alppihiihto, pujottelu klo.2:30-8:30 (Santeri Kiiveri)
Maastohiihto, M10km pysty (p) klo.3:00-5:30 (Ilkka Tuomisto, Inkki Inola + Vili Sormunen ja Rudolf Klemetti + Jaakko Kallunki)
Maastohiihto, N5km kelkka klo.5:40-6:55 (Sini Pyy)
Pyörätuolicurling, pronssipeli klo.2:35 ja finaali klo.7:35  (TBA)

Sunnuntai 18.3.
Maastohiihto, sekaviesti 4 x 2,5km klo.3:00-3:40 (TBA)
Päättäjäiset klo.13:00

 

Alppihiihto: Santeri Kiiveri
Lumilautailu: Matti Suur-Hamari ja Matti Sairanen
Ampumahiihto: Sini Pyy ja Juha Härkönen
Maastohiihto: Ilkka Tuomisto, Sini Pyy, Inkki Inola, Rudolf Klemetti ja Juha Härkönen
Pyörätuolicurling: Sari Karjalainen (C), Yrjö Jääskeläinen (A), Vesa Leppänen, Markku Karjalainen ja Riitta Särösalo