Junior Games -syyskisat, Jyväskylä 28.11.2018
Junior Games -syyskisat käytiin keskiviikkona 28. marraskuuta 2018 Jyväskylän Hipposhallilla. Lajeina olivat yleisurheilun 3-ottelu, sukkulaviesti ja sokkopingis.
Yleisurheilun 3-ottelu
L1, tytöt 12–15 (lajit: tarkkuuspallo, SPT-slalom, aikarata)
- Mahdia Konashar, Valteri Ruskis 213 pistettä (39,00 = 39, 55,2 = 88, 54,0 = 86)
L1, pojat 12–15 (lajit: tarkkuuspallo, SPT-slalom, aikarata)
- Alisina Sarwari, Valteri Ruskis 236 (45,00 = 45, 46,4 = 93, 1.01,0 = 98)
- Patrik Särkinen, Valteri Ruskis 228 (43,00 = 43, 45,4 = 93, 1.04,0 = 228)
L2, tytöt 12–15 (lajit: tarkkuuspallo, PT-slalom, 30m kelaus)
- Venla Vainio, Valteri Ruskis 98 (34,00 = 34, 1.45,3 = 63, 26,70 = 1)
L2, pojat alle 12 (lajit: tarkkuuspallo, PT-slalom, 30m kelaus)
- Akseli Långström, Valteri Ruskis 94 (20,00 = 20, 1.26,0 = 73, 34,40 = 94)
- Lenni Okkonen, Valteri Ruskis 57 (30,00 = 30, 2.59,0 = 26, 39,00 = 1)
L2, pojat 12–15 (lajit: tarkkuuspallo, PT-slalom, 30m kelaus)
- Jere Tölli, Huhtasuon yhtenäiskoulu 148 (30,00 = 30, 1.01,1 = 85, 14,30 = 33)
- Olli Hinkka, Valteri Ruskis 146 (39,00 = 39, 1.06,9 = 83, 15,00 = 24)
- Nikita Nikolaev, Valteri Ruskis 129 (32,00 = 32, 1.09,4 = 81, 15,90 = 16)
L3, pojat 12–15 (lajit: PT-slalom, turbokeihäs, 60m kelaus)
- 1. Oliver Saralampi, Valteri Ruskis 129 (39,1 = 96, 4,88 = 33, ei aikaa = 0)
- 1. Mohamed Hussein, Valteri Ruskis 129 (42,6 = 95, 4,87 = 33, 25,5 = 1)
L4, tytöt alle 12 (lajit: kuula, turbokeihäs, 60m juoksu)
- Vivian Ottoson, Valteri Ruskis 42 (1,44 = 35, 2,10 = 6, 32,1 = 1)
L4, tytöt 12–15 (lajit: kuula, turbokeihäs, 60m juoksu)
- Erika Liukko, Marjatta-koulu 58 (1,55 = 39, 3,38 = 18, 23,3 = 1)
L5, tytöt alle 12 (lajit: kuula, turbokeihäs, 60m juoksu)
- Siiri Pääkkönen, Siilinjärven Ponnistus 221 (3,48 = 123, 6,65 = 52, 13,5 = 46)
L5, pojat alle 12 (lajit: kuula, turbokeihäs, 60m juoksu)
- Severi Hänninen, Huhtasuon yhtenäiskoulu 262 (3,49 = 124, 6,75 = 53, 12,1 = 85)
L5, pojat 12–15 (lajit: kuula, turbokeihäs, 60m juoksu)
- Jean-Pierre Sibomana, Huhtasuon yhtenäiskoulu 417 (5,96 = 247, 11,20 = 104, 12,70 = 66)
- Toivo Berg, Huhtasuon yhtenäiskoulu 210 (3,21 = 111, 7,24 = 58, 13,80 = 41)
- Juho Kuossari, Valteri Ruskis 130 (2,68 = 87, 4,85 = 32, 16,60 = 11)
L5, pojat 16–19 (lajit: kuula, turbokeihäs, 60m juoksu)
- Henri Donin de Rosiere, Valteri Ruskis 366 (5,83 = 240, 8,10 = 68, 13,00 = 58)
B1, tytöt 12–15 (lajit: kuula, pituus, 60m juoksu)
- Mirella Snellman, Valteri Onerva 116 (2,55 = 81, 1,37 = 10, 14,90 = 25)
- Anastasia Jouhki, Valteri Onerva 75 (2,38 = 74, ei tulosta = 0, 29,30 = 1)
- Roosa Heikkinen, Valteri Onerva 48 (1,71 = 46, 0,63 = 1, 40,10 = 1)
B1, pojat 12–15 (lajit: kuula, pituus, 60m juoksu)
- Aleksi Kangas, Valteri Onerva 2 (ei tulosta = 0, 0,62 = 1, 26,50 = 1)
B1, pojat 16–19 (lajit: kuula, pituus, 60m juoksu)
- Jaakko Tulisalo, Ammattiopisto Live 328 (4,46 = 170, 2,00 = 41, 11,40 = 117)
B2, tytöt 12–15 (lajit: kuula, pituus, 60m juoksu)
- Jasmin Mikkola, Valteri Onerva 523 (6,03 = 251, 2,83 = 110, 10,70 = 162)
B2, pojat 12–15 (lajit: kuula, pituus, 60m juoksu)
- Paavo Tulisalo, Hertsikan ala-aste 307 (2,85 = 94, 2,43 = 73, 11,00 = 140)
- Kasper Reinbärk, Marjatta-koulu 211 (3,89 = 143, 1,75 = 27, 13,8 = 41)
- Elias Rissanen, Siilinjärven Ponnistus 182 (3,83 = 140, 1,50 = 15, 14,70 = 27)
- Santtu Aaltonen, Valteri Onerva 117 (2,91 = 97, 1,14 = 3, 15,70 = 17)
A1, pojat alle 12 (lajit: turbokeihäs, pituus, 60m juoksu)
- Joni Kaikkonen, Huhtasuon yhtenäiskoulu 222 (11,35 = 106, 1,76 = 27, 12,00 = 89)
A1, pojat 12–15 (lajit: turbokeihäs, pituus, 60m juoksu)
- Vertti Vanhanen, Herttuan koulu 272 (14,77 = 149, 2,19 = 54, 12,60 = 69)
- Viljami Liikanen, Huhtasuon yhtenäiskoulu 98 (7,25 = 58, 1,07 = 1, 13,90 = 39)
- Alexi Vesa, Marjatta-koulu 34 (4,78 = 32, 0,97 = 1, 18,80 = 1)
- Olli-Pekka Ylönen, Siilinjärven Ponnistus 19 (3,16 = 15, 1,15 = 3, 21,20 = 1)
A1, pojat 16–19 (lajit: turbokeihäs, pituus, 60m juoksu)
- Markus Jokinen, Nuorten ystävien koulu 315 (17,20 = 180, 2,14 = 50, 12,10 = 85)
A2, tytöt alle 12 (lajit: turbokeihäs, pituus, 60m juoksu)
- Jemina Toikkanen, Huhtasuon yhtenäiskoulu 112 (5,10 = 35, 1,83 = 31, 13,50 = 46)
- Paula Press, Huhtasuon yhtenäiskoulu 59 (3,30 = 17, 1,34 = 9, 14,30 = 33)
A2, tytöt 12–15 (lajit: turbokeihäs, pituus, 60m juoksu)
- Selina Grönberg, Herttuan koulu 404 (12,16 = 116, 3,17 = 148, 11,00 = 140)
- Aada Mustamäki, Marjatta-koulu 374 (8,30 = 70, 3,24 = 157, 10,90 = 147)
- Kiia Lepistö, Herttuan koulu 350 (8,92 = 77, 30,4 = 133, 11,00 = 140)
- Hertta Sihvonen, Huhtasuon yhtenäiskoulu 280 (8,41 = 72, 2,07 = 46, 10,70 = 162)
- Laura Kulmala, Herttuan koulu 259 (7,01 = 56, 2,64 = 91, 11,50 = 112)
- Iida Kartastenpää, Herttuan koulu 62 (6,82 = 54, 1,24 = 6, 18,60 = 2)
A2, tytöt 16–19 (lajit: turbokeihäs, pituus, 60m juoksu)
- Elena Perkiö, Herttuan koulu 455 (9,34 = 82, 3,15 = 146, 10,00 = 227)
- Sanni Hietala, Ammattiopisto Luovi 412 (8,90 = 77, 3,09 = 139, 10,30 = 196)
- Jessica Vesiaho, Ammattiopisto Luovi 350 (7,32 = 59, 3,19 = 151, 11,00 = 140)
- Alexandra Eguakun, Ammattiopisto Luovi 280 (7,75 = 64, 2,39 = 69, 10,90 = 147)
- Anne Ketola, Ammattiopisto Luovi 256 (5,65 = 41, 2,66 = 93, 11,30 = 122)
A2, pojat alle 12 (lajit: turbokeihäs, pituus, 60m juoksu)
- Tatu Koivunen, Huhtasuon yhtenäiskoulu 211 (6,55 = 51, 2,41 = 71, 12,00 = 89)
- Joona Taren, Huhtasuon yhtenäiskoulu 203 (9,78 = 88, 1,86 = 33, 12,20 = 82)
- Niklas Koivunoksa, Huhtasuon yhtenäiskoulu 77 (4,87 = 33, 1,58 = 19, 14,90 = 25)
A2, pojat 12–15 (lajit: turbokeihäs, pituus, 60m juoksu)
- Henrik Kuivalainen, Herttuan koulu 1213 (12,28 = 118, 4,76 = 418, 8,00 = 677)
- Tino Lindholm, Kallelan koulu 784 (19,11 = 205, 4,00 = 270, 9,40 = 309)
- Muhamed Danqi, Huhtasuon yhtenäiskoulu 594 (20,87 = 229, 4,51 = 365, ei tulosta = 0)
- Niklas Vaitiniemi, Kallelan koulu 565 (13,48 = 132, 3,60 = 206, 10,00 = 227)
- Mico Lampinen, Nuorten ystävien koulu 526 (18,14 = 192, 3,45 = 185, 10,90 = 149)
- Aapo Lahtinen, Huhtasuon yhtenäiskoulu 513 (11,74 = 111, 3,60 = 206, 10,30 = 196)
- Julius Fischer, Marjatta-koulu 472 (16,34 = 169, 3,33 = 169, 11,1 = 134)
- Gustav Adov, Huhtasuon yhtenäiskoulu 333 (9,37 = 83, 3,42 = 181, 12,60 = 60)
- Admir Ibrahimi, Nuorten ystävien koulu 321 (16,80 = 175, 2,28 = 61, 12,10 = 85)
- Eemil Kauppinen, Huhtasuon yhtenäiskoulu 290 (7,76 = 64, 2,87 = 114, 11,5 = 112)
- Ville Tuhkala, Nuorten ystävien koulu 286 (8,37 = 71, 2,86 = 113, 11,70 = 102)
- Leon Lindstedt, Huhtasuon yhtenäiskoulu 258 (12,28 = 118, 2,45 = 74, 12,70 = 66)
- Tenho Korkalainen, Huhtasuon yhtenäiskoulu 193 (5,99 = 45, 2,08 = 46, 11,70 = 102)
A2, pojat 16–19 (lajit: turbokeihäs, pituus, 60m juoksu)
- Denis Bogatenko, Ammattiopisto Luovi 1214 (17,68 = 186, 4,44 = 351, 8,00 = 677)
- Tuomo Aalto, Ammattiopisto Luovi 1099 (20,66 = 226, 4,78 = 422, 8,70 = 451)
- Juuso Visulaaka, Ammattiopisto Luovi 1080 (14,38 = 144, 4,36 = 335, 8,20 = 601)
- Tuomas Räisänen, Huhtasuon yhtenäiskoulu 764 (13,24 = 129, 3,44 = 184, 8,70 = 451)
- Alireza Jafari, Nuorten ystävien koulu 697 (23,50 = 264, 3,10 = 140, 9,50 = 293)
- Veeti Mäntylä, Ammattiopisto Luovi 271 (11,44 = 107, 2,30 = 62, 11,70 = 102)
K, tytöt alle 12 (lajit: kuula, pituus, 60m juoksu)
- Helmi Viljakainen, Huhtasuon yhtenäiskoulu 141 (2,20 = 66, 1,15 = 3, 12,50 = 72)
- Silja Sallinen, Huhtasuon yhtenäiskoulu 87 (1,80 = 49, 1,45 = 13, 14,90 = 25)
K, tytöt 12–15 (lajit: kuula, pituus, 60m juoksu)
- Aada Pasanen, Marjatta-koulu 89 (1,95 = 55, 1,87 = 33, 19,40 = 1)
K, tytöt 16–19 (lajit: kuula, pituus, 60m juoksu)
- Peppi Kinnunen, Marjatta-koulu 293 (4,53 = 174, 1,73 = 26, 11,90 = 93)
K, pojat alle 12 (lajit: kuula, pituus, 60m juoksu)
- Arijan Fazli, Huhtasuon yhtenäiskoulu 295 (3,51 = 125, 2,37 = 68, 11,7 = 102)
K, pojat 12–15 (lajit: kuula, pituus, 60m juoksu)
- Samuel Jalo, kotikoulu 579 (5,30 = 213, 3,34 = 170, 10,30 = 196)
- Elmeri Siirilä, Vetelin Keskuskoulu 408 (5,30 = 213, 2,61 = 88, 11,60 = 107)
- Rujipad Sitthipod 309 (ei tulosta = 0, ei tulosta = 0, 9,40 = 309)
- Herman Hetta, Marjatta-koulu 169 (3,24 = 112, 1,68 = 23, 14,20 = 34)
- Otso Martinkauppi, Marjatta-koulu 115 (3,09 = 105, 1,33 = 9, 19,90 = 1)
Sokkopingis
Tytöt
Ottelut
- Roosa Heikkinen–Mirella Snellman 0–12
- Anastasia Jouhki–Jasmin Mikkola 5–11
- Mirella Snellman–Anastasia Jouhki 12–0
- Jasmin Mikkola–Roosa Heikkinen 11–1
- Roosa Heikkinen–Anastasia Jouhki 12–5
- Mirella Snellman–Jasmin Mikkola 8–12
Loppujärjestys
- Jasmin Mikkola 3 3 0 34–14 3
- Mirella Snellman 3 2 1 32–12 2
- Roosa Heikkinen 3 1 2 13–29 1
- Anastasia Jouhki 3 0 3 11–35 0
Pojat
Ottelut
- Jaakko Tulisalo–Santtu Aaltonen 11–0
- Paavo Tulisalo–Jaakko Tulisalo 10–12
- Santtu Aaltonen–Paavo Tulisalo 7–12
- Jaakko Tulisalo–Santtu Aaltonen 12–0
- Paavo Tulisalo–Jaakko Tulisalo 8–12
- Santtu Aaltonen–Paavo Tulisalo 0–11
Loppujärjestys
- Jaakko Tulisalo 4 4 0 47–18 4
- Paavo Tulisalo 4 2 2 41–31 2
- Santtu Aaltonen 4 0 4 7–46 0