Maalipallon 2-vs-2 -turnaus, Espoo 27.1.2018
Suomen Maalipalloyhdistys ry järjesti neljättä kertaa 2-vs-2 -maalipalloturnauksen lauantaina 27. tammikuuta 2018 Espoossa, Hansakallion koululla.
Joukkueet
A-lohko
- The Beauty & The Beast: Susanna Halme, Erkki Miinala
- Speedy Ja Saku: Samuli Harjunen, Sakari Harjunen
- Vantaan Ilves: Miika Honkanen, Kai Mathias
B-lohko
- Lahjattomat: Vesa Lackman, Maarit Lehto
- ??: Anniina Latikka, Noora Talvala
- Viinirypäleet: Jorma Kivinen, Ibrahim Milanovic
C-lohko
- Team Aittola: Aleksi Aittola, Veli-Matti Aittola
- Hämlä: Ali Ahmadi, Naser Baiat
- Tupsukorvat: Krista Leppänen, Ville Montonen
D-lohko
- Team Konttori: Markus Tihumäki, Timo Ylikarhu
- Karun: Fahim Hasan, Ehsan Zoveidavi
- Zädäni: Zamen Shojai, Näsim Soltani
Tulokset
A-lohko
- The Beauty & The Beast–Speedy Ja Saku 5–0
- Vantaan Ilves–The Beauty & The Beast 1–4
- Speedy Ja Saku–Vantaan Ilves 0–3
B-lohko
- Lahjattomat–?? 5–0
- Viinirypäleet–Lahjattomat 5–0
- ??–Viinirypäleet 0–4
C-lohko
- Team Aittola–Hämlä 5–0
- Tupsukorvat–Team Aittola 3–1
- Hämlä–Tupsukorvat 0–1
D-lohko
- Team Konttori–Karun 1–1
- Zädäni–Team Konttori 1–4
- Karun–Zädäni 2–2
Sijoitusottelut, sijat 9–12
- Speedy Ja Saku–?? 3–1
- Hämlä–Zädäni 5–2
- Zädäni–Speedy Ja Saku 3–3
- ??–Hämlä 1–6
- Speedy Ja Saku–Hämlä 0–1
- Zädäni–?? 2–1
Puolivälierät
- The Beauty & The Beast–Lahjattomat 5–0
- Viinirypäleet–Vantaan Ilves 1–2
- Tupsukorvat–Karun 2–1
- Team Konttori–Team Aittola 4–2
Sijoitusottelut, sijat 5–8
- Lahjattomat–Viinirypäleet 0–4
- Karun–Team Aittola 0–4
Välierät
- The Beauty & The Beast–Vantaan Ilves 2–0
- Tupsukorvat–Team Konttori 3–3 (Vapaaheittokilpailu 2–1)
Sijoitusottelu, sijat 7–8
- Lahjattomat–Karun 1–0
Sijoitusottelu, sijat 5–6
- Viinirypäleet–Team Aittola 0–1
Pronssiottelu
- Vantaan Ilves–Team Konttori 4–2
Loppuottelu
- The Beauty & The Beast - Tupsukorvat 4-0
Loppujärjestys
- The Beauty & The Beast
- Tupsukorvat
- Vantaan Ilves
- Team Konttori
- Team Aittola
- Viinirypäleet
- Lahjattomat
- Karun
- Hämlä
- Speedy Ja Saku
- Zädäni
- ??