Keilailun SM-joukkuekilpailu, Tampere 9.3.2019
Näkö-, kehitys- ja liikuntavammaisten sekä elinsiirron saaneiden ja dialyysissä olevien keilailun SM-joukkuekilpailu järjestettiin lauantaina 9. maaliskuuta 2019 Tampereella. Samanaikaisesti käytiin myös Keilacupin 7. osakilpailu.
Elinsiirron saaneet ja dialyysissä olevat
- Uudenmaan Munuais- ja maksayhdistys II (UUMU II) 3042
- Martti Siekkinen 1073
- Hannu Ouvinen 995
- Olavi Rautiainen 974
- Uudenmaan Munuais- ja maksayhdistys III (UUMU III) 3017
- Tarja Jaakonen 804 (+ tas. 60)
- Janne Tirronen 1179
- Rainer Nissinen 974
- KAMUSI 2885
- Jorma Wilen 787
- Mauri Kuotola 898
- Markku Yrjänheikki 1200
- Uudenmaan Munuais- ja maksayhdistys I (UUMU I) 2725
- Ulla Saarinen 797 (+ tas. 60)
- Veijo Uotinen 844
- Joni Saarinen 1084
Liikuntavammaiset
- Kurikan Invalidit 2653
- Jari Joensuu 751
- Erkki Rintala 847
- Mauri Kariluoma 1055
Kehitysvammaiset
- Häme I 3043
- Ville Vappula 916
- Kari Halme 986
- Tomi Mäkipää 1141
- Häme II 2867
- Anna Pakarinen 880 (+ tas. 60)
- Juuso Laakso 905
- Jesse Ruokonen 1022
- Vantaa 2573
- Jonna Lehtonen 643 (+ tas. 60)
- Henna Kokko 851 (+ tas. 60)
- Timo Averjanov 959
- Varkaus 2310
- Kari Hiltunen 684
- Timo Karhunen 539
- Antti Raak 1087
- Tampere Seiskat I 2228
- Jarkko Jokipakka 674
- Markus Hynninen 813
- Tero Mäkipää 741
- TamRo 1916
- Iina Lumiala 455 (+ tas. 60)
- Santeri Jokipakka 569
- Oskari Hoppula 832
- Tampere Seiskat II 1769
- Jussi Aalto 622
- Jon Mattsson 514
- Laura Mesiä 573 (+ tas. 60)
Näkövammaiset
- Helsingin ja Uudenmaan Näkövammaiset I (HUN I) 3450
- Tuija Näsilä 1104 (+ tas. 60)
- Jere Pienkellomäki 1222
- Esa Martikainen 1064
- Keski-Suomen Näkövammaiset (KSN) 3144
- Petri Mäkivirta 941 (+ tas. 264)
- Riitta Karja 788 (+ tas. 60)
- Harri Ahonen 1091
- Tampereen Seudun Näkövammaiset I (TSN I) 3127
- Mari Koskinen 1050 (+ tas. 60)
- Veli Jääskeläinen 1020
- Pertti Järvinen 997
- Kuurosokeat Keilailijat I (KSK I) 2870
- Sari Isaksson 829 (+ tas. 60)
- Esko Jäntti 1012
- Martti Avila 969
- Päijät-Hämeen Näkövammaiset I (PHN I) 2847
- Pertti Kinnunen 1008
- Reima Valminen 809
- Kari Sipi 1030
- Etelä-Pohjanmaan Näkö II (EPN II) 2724
- Ritva Peltokangas 931 (+ tas. 60)
- Matti Perttula 604
- Peter Rökman 715 (+ tas. 414)
- Helsingin ja Uudenmaan Näkövammaiset II (HUN II) 2498
- Jarmo Pöyry 831
- Vesa Mykkänen 838
- Soini Kuosma 829
- Tampereen Seudun Näkövammaiset II (TSN II) 2420
- Leena Yrjänäinen 664 (+ tas. 60)
- Markku Runtti 824
- Veikko Ranta 872
- Etelä-Pohjanmaan Näkö I (EPN I) 2409
- Martti Yläpelto 725
- Veikko Puutio 900
- Matti Myllyniemi 784
- Tampereen Seudun Näkövammaiset III (TSN III) 2332
- Kari Jokinen 831
- Leo Ukskoski 751
- Tapani Syrjä 750
- Päijät-Hämeen Näkövammaiset II (PHN II) 2223
- Teemu Kumpu 631
- Mika Lempinen 721
- Reijo Valminen 871
- Kuurosokeat Keilailijat II (KSK II) 1417
- Kerstin Maksimainen 467 (+ tas. 60)
- Lauri Mäkinen 346
- Sinikka Hautalahti 484 (+ tas. 60)