Boccian sisäkenttien SM-kilpailut (pari, joukkue), 7.-9.2.2014 Pajulahti
Boccian sisäkenttien SM-kilpailut järjestettiin 7.–9. helmikuuta 2014 Liikuntakeskus Pajulahdessa, Nastolassa.
Yleinen, joukkue
- Tampere I (Lasse Mäkinen, Jorma Naroma, Ensio Leppänen, Risto Miettinen)
- Pori (Eino Kokkonen, Teemu Jussinoja, Seppo Vuorela)
- Akaa (Tapani Lampela, Matti Valtonen, Leo Virtanen)
- Rauma II (Jorma Karp, Antti Miettinen, Martti Leino)
- Rauma I (Pentti Mäkilä, Mauno Jalonen, Kari Hokkanen)
- Nokia I (Timo Kaapu, Juha Rajala, Jorma Parviainen)
Yleinen, pari
- Tampere I (Jorma Naroma, Lasse Mäkinen)
- Rauma II (Jorma Karp, Kari Hokkanen)
- Teuva (Jorma Yliranta, Asko Saksa)
- Pori II (Seppo Vuorela, Teemu Jussinoja)
- Rauma III (Antti Miettinen, Martti Leino)
- Tampere II (Ensio Leppänen, Risto Miettinen)
Naiset, joukkue
- Pori I (Mirjam Saarinen, Hilja Koski, Sisko Fagerdahl)
- Mänttä II (Tellervo Salminen, Emilia Kyrönlahti, Sirkka Koskelainen)
- Mänttä I (Pirkko Hyytiäinen, Onerva Uuttera, Salli Aittonen)
- Nokia (Aune Koivula, Inkeri Päivinen, Kyllikki Hänninen)
- Pieksämäki (Virve Jämsä, Kerttu Lehkonen, Airi Pohjolainen)
- Pori II (Päivi Kari, Marjatta Kriivari, Liisa Kokkonen)
Naiset, pari
- Mänttä II (Tellervo Salminen, Emilia Kyrönlahti)
- Harjavalta (Kaija Ojala, Seija Kuula)
- Nokia I (Aune Koivula, Inkeri Päivinen)
- Haapavesi/Teuva (Eila Yliranta, Aino Nykänen)
- Pieksämäki (Airi Pohjolainen, Kerttu Lehkonen)
- Mänttä I (Pirkko Hyytiäinen, Salli Aittonen)
Luokat 1–3, joukkue
- Karkkila-Vantaa-Salo (Hannu Hotanen, Jouko Lumme, Eero Oikarinen)
- Rauma-Seinäjoki-Uusimaa (Marko Ylikleemola, Raimo Nevanen, Hilla Lehtimäki)
- Tampere I (Tuija Sinisalo, Teemu Mäkinen, Jari Rummukainen)
- Tampere II (Veikko Korri, Riku Kärkkäinen, Vesa Koivuniemi)
- Pori-Seinäjoki (Jouni Nordlund, Mika Taimi, Kalevi Santaharju)
- Tampere III (Johanna Manninen, Tommy Niemi, Olavi Härkönen)
Luokat 1–3, pari
- Rauma-Seinäjoki (Marko Ylikleemola, Raimo Nevanen)
- Tampere II (Tuija Sinisalo, Teemu Mäkinen)
- Karkkila-Vantaa (Hannu Hotanen, Jouko Lumme)
- Pori-Seinäjoki (Jouni Nordlund, Kalevi Santaharju)
- Tampere-Nokia (Vesa Koivuniemi-Jorma Parviainen)
- Tampere-Salo (Veikko Korri, Eero Oikarinen)
Kouruluokka
- Tommy Niemi/Jari Rummukainen
- Hilla Lehtimäki/Lehtonen
- Vesa Koivumäki/Jorma Parviainen