Vammaissulkapallon SULKISCUP, II osakilpailu, Helsinki 23.–24.11.2019
Vammaissulkapallon kansallisen kilpailusarjan SULKISCUPin kauden 2019–2020 toinen osakilpailu pelattiin 23.–24. marraskuuta 2019 Helsingissä.
Kaksinpelit
Pystypelaajien luokka
Lohko A
- Venla Salo–Pyry Nopsanen 21–6, 21–3
- Antti Kima–Venla Salo 21–9, 21–12
- Antti Kima–Pyry Nopsanen 21–5, 21–3
Lohkon loppujärjestys
- Antti Kima 2 2 0 4–0 84–29
- Venla Salo 2 1 1 2–2 63–51
- Pyry Nopsanen 2 0 2 0–4 17–84
Lohko B
- Seppo Sariola–Antti Eschner 21–4, 21–9
- Antti Eschner–Angelica Kjellström 21–8, 21–4
- Seppo Sariola–Angelica Kjellström 21–4, 21–1
Lohkon loppujärjestys
- Seppo Sariola 2 2 0 4–0 84–18
- Antti Eschner 2 1 1 2–2 55–54
- Angelica Kjellström 2 0 2 0–4 17–84
Lohko C
- Janne Inkilä–Toni Järvinen 21–1, 21–1
- Erik Söderdahl–Janne Inkilä 21–19, 21–14
- Erik Söderdahl–Toni Järvinen 21–8, 21–5
Lohkon loppujärjestys
- Erik Söderdahl 2 2 0 4–0 84–46
- Janne Inkilä 2 1 1 2–2 75–44
- Toni Järvinen 2 0 2 0–4 15–84
Lohko D
- Juha Riihinen–Hanna-Maria Sariluoto 21–17, 21–18
- Juha Riihinen–Simon Peterson 21–12, 21–14
- Simon Peterson–Hanna-Maria Sariluoto 9–21, 21–17, 21–17
Lohkon loppujärjestys
- Juha Riihininen 2 2 0 4–0 84–61
- Simon Peterson 2 1 1 2–3 77–97
- Hanna-Maria Sariluoto 2 0 2 1–4 90–93
Alakaavio, sijat 9–12
Välierät
- Hanna-Maria Sariluoto–Pyry Nopsanen 21–3, 21–2
- Toni Järvinen–Angelica Kjellström 21–19, 15–21, 21–12
Loppuottelu
- Hanna-Maria Sariluoto–Toni Järvinen 21–7, 21–4
Yläkaavio, sijat 1–8
Puolivälierät
- Antti Kima–Janne Inkilä 21–13, 21–7
- Juha Riihinen–Antti Eschner 21–3, 21–6
- Erik Söderdahl–Venla Salo 21–16, 21–18
- Seppo Sariola–Simon Peterson 21–19, 21–17
Välierät
- Antti Kima–Juha Riihinen 21–13, 21–11
- Erik Söderdahl–Seppo Sariola 21–16, 21–16
Loppuottelu
- Antti Kima–Erik Söderdahl 21–14, 21–19
Pyörätuolipelaajat, luokka A
Lohko A
- Thomas Puska–Mirka Rautakoski 21–2, 21–3
- Thomas Puska–Kimmo Sirviö 21–2, 21–6
- Kimmo Sirviö–Mirka Rautakoski 21–13, 21–12
Lohkon loppujärjestys
- Thomas Puska 2 2 0 4–0 84–13
- Kimmo Sirviö 2 1 1 2–2 50–67
- Mirka Rautakoski 2 0 2 0–4 30–84
Lohko B
- Timo Villanen–Heidi Manninen 21–8, 21–9
- Timo Villanen–Harri Isomäki 21–19, 21–11
- Esa Koski–Heidi Manninen 21–7, 21–10
- Harri Isomäki–Esa Koski 16–21, 21–16, 21–5
- Harri Isomäki–Heidi Manninen 21–16, 21–19
- Timo Villanen–Esa Koski 21–18, 21–11
Lohkon loppujärjestys
- Timo Villanen 3 3 0 6–0 126–76
- Harri Isomäki 3 2 1 4–3 130–119
- Esa Koski 3 1 2 3–4 113–117
- Heidi Manninen 3 0 3 0–6 69–126
Alakaavio, sijat 5–7
Välierä
- Heidi Manninen–Mirka Rautakoski 18–21, 21–17, 21–19
Loppuottelu
- Esa Koski–Heidi Manninen 21–8, 21–9
Yläkaavio, sijat 1–4
Välierät
- Thomas Puska–Harri Isomäki 21–5, 21–9
- Timo Villanen–Kimmo Sirviö 21–9, 21–11
Loppuottelu
- Thomas Puska–Timo Villanen 21–14, 21–8
Pyörätuolipelaajat, luokka B
- Maija Kantola–Sakari Nuutinen 21–7, 21–3
- Jarmo Lötjönen–Jonatan Rödin 21–10, 21–19
- Maija Kantola–Annika Prahl Sanborn 21–14, 21–13
- Jonatan Rödin–Sakari Nuutinen 21–19, 21–10
- Jarmo Lötjönen–Annika Prahl Sandborn 21–3, 21–7
- Maija Kantola–Jonatan Rödin 22–20, 21–12
- Sakari Nuutinen–Annika Prahl Sanborn 21–11, 13–21, 21–19
- Jonatan Rödin–Annika Prahl Sanborn 21–14, 23–21
- Jarmo Lötjönen–Maija Kantola 21–19, 21–10
- Jarmo Lötjönen–Sakari Nuutinen 21–16, 21–9
Luokan loppujärjestys
- Jarmo Lötjönen 4 4 0 8–0 168–93
- Maija Kantola 4 3 1 6–2 156–111
- Jonatan Rödin 4 2 2 4–4 147–149
- Sakari Nuutinen 4 1 3 2–7 119–177
- Annika Prahl Sanborn 4 0 4 1–8 123–183
Nelinpelit
Pystypelaajien luokka
- Janne Inkilä/Seppo Sariola–Antti Eschner/Pyry Nopsanen 21–4, 21–3
- Toni Järvinen/Juha Riihinen–Antti Eschner/Pyry Nopsanen 21–12, 21–19
- Antti Kima/Venla Salo–Janne Inkilä/Seppo Sariola 21–14, 21–11
- Simon Peterson/Erik Söderdahl–Angelica Kjellström/Hanna-Maria Sariluoto 21–3, 21–14
- Antti Kima/Venla Salo–Toni Järvinen/Juha Riihinen 21–11, 21–13
- Simon Peterson/Erik Söderdahl–Janne Inkilä/Seppo Sariola 21–17, 18–21, 21–16
- Antti Kima/Venla Salo–Angelica Kjellström/Hanna-Maria Sariluoto 21–7, 21–12
- Toni Järvinen/Juha Riihinen–Angelica Kjellström/Hanna-Maria Sariluoto 21–11, 21–16
- Simon Peterson/Erik Söderdahl–Toni Järvinen/Juha Riihinen 21–10, 21–8
- Antti Kima/Venla Salo–Antti Eschner/Pyry Nopsanen 21–4, 21–5
- Janne Inkilä/Seppo Sariola–Angelica Kjellström/Hanna-Maria Sariluoto 24–22, 21–10
- Janne Inkilä/Seppo Sariola–Toni Järvinen/Juha Riihinen 21–8, 21–15
- Antti Kima/Venla Salo–Simon Peterson/Erik Söderdahl 18–21, 21–16, 21–19
- Angelica Kjellström/Hanna-Maria Sariluoto–Antti Eschner/Pyry Nopsanen 21–3, 21–4
Luokan loppujärjestys
- Antti Kima/Venla Salo 5 5 0 10–1 228–133
- Simon Peterson/Erik Söderdahl 5 4 1 9–3 242–162
- Janne Inkilä/Seppo Sariola 5 3 2 7–4 208–164
- Toni Järvinen/Juha Riihinen 5 2 3 4–6 149–184
- Angelica Kjellström/Hanna-Maria Sariluoto 5 1 4 2–8 137–178
- Antti Eschner/Pyry Nopsanen 5 0 5 0–10 67–210
Pyörätuolipelaajien luokka
- Harri Isomäki/Esa Koski–Jarmo Lötjönen/Kimmo Sirviö 21–15, 21–13
- Thomas Puska/Timo Villanen–Harri Isomäki/Esa Koski 21–15, 21–9
- Thomas Puska/Timo Villanen–Heidi Manninen/Mirka Rautakoski 21–4, 21–7
- Thomas Puska/Timo Villanen–Annika Prahl Sanborn/Jonathan Rödin 21–3, 21–1
- Thomas Puska/Timo Villanen–Jarmo Lötjönen/Kimmo Sirviö 21–8, 21–13
- Heidi Manninen/Mirka Rautakoski–Maija Kantola/Sakari Nuutinen 21–9, 21–7
- Jarmo Lötjönen/Kimmo Sirviö–Annika Prahl Sanborn/Jonathan Rödin 21–5, 21–11
- Harri Isomäki/Esa Koski–Heidi Manninen/Mirka Rautakoski 21–10, 21–12
- Jarmo Lötjönen/Kimmo Sirviö–Maija Kantola/Sakari Nuutinen 21–10, 21–14
- Maija Kantola/Sakari Nuutinen–Annika Prahl Sanborn/Jonathan Rödin 21–16, 21–15
- Thomas Puska/Timo Villanen–Maija Kantola/Sakari Nuutinen 21–2, 21–4
- Harri Isomäki/Esa Koski–Maija Kantola/Sakari Nuutinen 21–1, 21–0
- Heidi Manninen/Mirka Rautakoski–Annika Prahl Sanborn/Jonathan Rödin 21–4, 21–7
- Harri Isomäki/Esa Koski–Annika Prahl Sanborn/Jonathan Rödin 21–4, 21–7
- Heidi Manninen/Mirka Rautakoski–Jarmo Lötjönen/Kimmo Sirviö 21–15, 21–11
Luokan loppujärjestys
- Thomas Puska/Timo Villanen 5 5 0 10–0 210–66
- Harri Isomäki/Esa Koski 5 4 1 8–2 192–104
- Heidi Manninen/Mirka Rautakoski 5 3 2 6–4 159–142
- Jarmo Lötjönen/Kimmo Sirviö 5 2 3 4–6 159–166
- Maija Kantola/Sakari Nuutinen 5 1 4 2–8 89–199
- Annika Prahl Sanborn/Jonathan Rödin 5 0 5 0–10 78–210