Boccian sisäkenttien SM-kilpailut (henk.koht., pari), Pajulahti 29.4.–1.5.2022
Boccian sisäkenttien Suomen mestaruuskilpailut henkilökohtaisissa ja parisarjoissa järjestettiin 29.4.–1.5.2022 Liikuntakeskus Pajulahdessa Lahden Nastolassa. Kilpailuihin osallistui 38 pelaajaa.
Henkilökohtainen kilpailu
Naiset
- Raija Pietikäinen, KUKKO Team Rauma 12 pistettä
- Inkeri Päivinen, KUKKO Team Rauma 11
- Pirkko Hyytiäinen, Mänttä 10 (pikkupist. +36)
- Anna-Liisa Prinkkala, Kangasala 10 (pikkupist. 0)
- Anneli Saaristo, Forssa 8 (pikkupist. +2)
- Hilkka Flyktman, Mänttä 8 (pikkupist. +1)
- Pirjo Heikkilä, Kurikka 7
- Tellervo Salminen, Mänttä 4
- Marjatta Kriivari, Pori 2
Luokat 2–3
- Raimo Nevanen, Seinäjoki 20
- Harry Haapanen, Jokilaakson Liikkujat 16
- Teemu Mäkinen, Tampere 15 (pikkupist. +35)
- Jouko Lumme, Vantaa 15 (pikkupist. +26)
- Matti Kingelin, Kurikka 14
- Tuija Sinisalo, Tampere 13
- Onerva Uuttera, Mänttä 12
- Eero Oikarinen, Salo 11
- Jouni Nordlund, Jokilaakson Liikkujat 8
- Mika Taimi, Jokilaakson Liikkujat 6
- Matti Ropa, Helsinki 2
- Simo Suomi, Jokilaakson Liikkujat 0
Yleinen
- Tapani Lampela, Akaa 8
- Kari Hokkanen, KUKKO Team Rauma 7 (pikkupist. +15)
- Leo Virtanen, Akaa 7 (pikkupist. +8)
- Jorma Naroma, Tampere 4
- Antti Miettinen, KUKKO Team Rauma 3
- Timo Kaapu, Nokia 1
Parikilpailu
Luokat 2–3
- Tampere (Teemu Mäkinen, Tuija Sinisalo) 20
- Salo-Vantaa (Eero Oikarinen, Jouko Lumme) 14
- KUKKO Team Rauma-Seinäjoki (Päivi Miettinen, Raimo Nevanen) 12
- Jokilaakson Liikkujat 2 (Harry Haapanen, Simo Suomi) 6
- Helsinki-Kurikka (Matti Ropa, Matti Kingelin) 4 (pikkupist. -43)
- Jokilaakson Liikkujat 1 (Mika Taimi, Jouni Nordlund) 4 (pikkupist. -49)
Yleinen
- KUKKO Team Rauma 1 (Kari Hokkanen, Antti Miettinen) 22
- Tampere (Jorma Naroma, Lasse Mäkinen) 21
- Mänttä 3 (Pirkko Hyytiäinen, Tellervo Salminen) 16
- KUKKO Team Rauma 2 (Keijo Kaatranen, Jukka Salminen) 15
- Mänttä 2 (Onerva Uuttera, Hilkka Flyktman) 14
- Mänttä 1 (Pertti Gustafsson, Risto Lepistö) 13
- Akaa (Leo Virtanen, Tapani Lampela) 12 (pikkupist. +16)
- Nokia (Jorma Parviainen, Timo Kaapu) 12 (pikkupist. +10)
- Kangasala (Veijo Prinkkala, Anna-Liisa Prinkkala) 11
- KUKKO Team Rauma 3 (Inkeri Päivinen, Klaus Sorri) 10
- Forssa (Anneli Saaristo, Erkki Saaristo) 4 (pikkupist. -38)
- KUKKO Team Rauma 4 (Keijo Leppänen, Raija Pietikäinen) 4 (pikkupist. -50)
- Pori (Marjatta Kriivari, Jorma Stenroos) 2