Otsikkokuva aiheesta Löydä oma seura

Löydä oma seura

Tälle sivulle pyritään kokoamaan urheiluseurat ja muut toimijat, joissa on jo vammaisurheilijoita tai erityistä tukea tarvitsevia liikkujia tai joilla on valmiuksia ja haluaa ottaa heitä toimintaansa.

Jos haluat ilmoittaa uuden toimijan Löydä oma seura -palveluun tai päivittää siellä jo olevan toimijan tietoja, se onnistuu täysin maksutta sähköisellä lomakkeella. Siirry Löydä oma seura -ilmoittautumislomakkeeseen.

Kaikki palaute, jonka avulla pystymme kehittämään palvelua edelleen, on tervetullutta. Sitä voi antaa sähköpostilla: lauri.jaakkola@paralympia.fi.

Lähellä minua

+

451 tulosta

Oulun Kehitysvammaisten Tuki ry, Oulu

Annemari Eskola

040 163 2282

annemari.eskola@oketuki.fi
Lue lisää

Oulun Lohet, Oulu

Heidi Kukkonen

040 522 6215

lohet.erityisuinti@gmail.com
Lue lisää

Oulun Miekkailuseura, Oulu

Lue lisää

Oulun NMKY, Oulu

Mika Lustig

044 020 2228

mika.lustig@onmky.fi
Lue lisää

Oulun Pyrintö Yleisurheilu, Oulu

Hanna Uusitalo

0407285494

hanna.uusitalo@oulunpyrinto.fi
Lue lisää

Oulun Pöytätennis -86, Oulu

Teemu Oinas

050 485 8200

teemu.oinas@gmail.com
Lue lisää

Oulun Uinti 1906, Oulu

Tommi Pulkkinen

+358445068929

tommi.pulkkinen@oulunuinti.fi
Lue lisää

Oulun kaupungin soveltavaa jääkiekkoa, Oulu

Tapani Tuomikoski

044 703 8062

tapani.tuomikoski@ouka.fi
Lue lisää